Po drugiej stronie tęczy

Otaczające nas barwy w istotny sposób wpływają na nasze życie.  Wybór koloru ubrania, włosów czy jedzenia nie dzieje się samoistnie. Podświadomość podpowiada nam co powinniśmy wybrać i czasem z niewyjaśnionych przyczyn bardziej zasmakuje nam jabłko zielone niż czerwone.

Kolory tworzone są przez drganie fali elektromagnetycznej o określonej częstotliwości. Zmysł wzroku odbiera te drgania, ale to mózg przetwarza sygnał na określoną barwę. Postrzeganie więc kolorów, stopnia nasycenia barw i ich odcieni jest sprawą indywidualną i subiektywną. W dużej również mierze zależy od właściwego funkcjonowania naszego organizmu, ponieważ każda niedyspozycja może zakłócać właściwą percepcję.

Leczenie kolorami było popularne już w starożytności i przez cały czas cieszy się dobrymi opiniami. Dziś w dobie zaawansowanej technologii, farmakologii i innowacyjnych rozwiązań terapeutycznych, chromoterapia wraca do łask. Co więcej, istniejące badania naukowe potwierdzają jej skuteczność w leczeniu zaburzeń psychicznych, immunologicznych i somatycznych. Przyjemna, nieinwazyjna i po prostu naturalna jest doskonałym uzupełnienie klasycznej medycyny. Sięgnijmy zatem po kolor.
12

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że aby pozbyć się lęku, ukoić duszę i odbić złe myśli powinniśmy otoczyć się kolorem białym. Fioletowy doskonale wspomaga organizm podczas wzmożonego wysiłku fizycznego, pozytywnie wpływa na przemianę materii oraz kojąco wpływa na serce.  Zielony natomiast uspokaja, pomaga w koncentracji oraz jest pomocny w problemach przesuszonej skóry.

Silne działanie kolorów z powodzeniem możemy wykorzystać w naszej łazience tworząc domowe SPA z chromoterapią. W obliczu dostępności różnych rozwiązań technologicznych nie jest to żadnym problemem. Z pomocą przyjdzie nam oświetlenie typu LED, które dostępne jest w wielu kolorach z możliwością sterowania nimi z pomocą pilota.

1

Duża kabina prysznicowa daje możliwość zamontowania podtynkowych dysz masujących. Wypływająca pod ciśnieniem woda idealnie rozmasuje bolące, zmęczone plecy, kark lub stopy. Taki wodny masaż odpręża mięśnie, relaksuje i wpływa kojąco na całe ciało. Deszczownica została zamontowana w obniżonym suficie i świetnie sprawdzi się jako prysznic centralny. W aranżacji wykorzystano betonowe szezlongi  Take a Nap firmy Morgan & Moller, na których można się położyć i zażywać masaży połączonych ze świetlną chromoterapią. Jest to doskonałe urozmaicenie dla typowej kabiny prysznicowej.  W suficie oraz obniżeniu sufitu pod deszczownicę umieszczono oświetlenie, którego kolor zmienia się za pomocą pilota.

7

W domowym SPA nie może zabraknąć dużej wanny. Zabudowa ze schodkami umożliwia wygodne wchodzenie oraz stwarza miejsce na ustawienie świec, których delikatne światło i zapach tworzą niepowtarzalny klimat i atmosferę podczas wieczornej kąpieli.  Stopnie zostały podświetlone listwami LED, dzięki czemu nie ma konieczności zapalania górnego, rażącego światła.

5

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress