Jak urządzić funkcjonalną łazienkę – łazienka ze skosami.

Skośne stropy, nieregularne powierzchnie, mało światła.  Poddasza to kłopotliwe w aranżacji przestrzenie. Jak zaplanować ich pomysłowy i jednocześnie funkcjonalny i praktyczny wystrój?

 

W czasach wysokich cen nieruchomości klient pragnie wykorzystać każdą wolną przestrzeń. Niezależnie od tego, czy jest to  stary strychu czy poddasze nowego budynku, powinniśmy pamiętać o kliku  aspektach, istotnych przy aranżacji tego typu miejsc.

Projektując poddasze musimy poszukać niestandardowych pomysłów dających możliwość efektywnie rozplanować powierzchnie.  Skosy i elementy więźby dachowej pomniejszają przestrzeń, dlatego dodatkowe ścianki lun zabudowy powinniśmy planować oszczędnie.Dodatkowym utrudnieniem jest mała ilość naturalnego światła. Z tego powodu starajmy się zachować jak najwięcej otwartej przestrzeni.

W najwyższym punkcie warto umieścić kabinę prysznicową. Mamy wtedy swobodę ruchów oraz większe możliwości właściwego montażu armatury. Najbardziej problematyczne miejsce to obszar bezpośrednio pod skosem. Można umieścić tam wannę lub zabudowę meblową. Jeśli ścianka kolankowa nie jest zbyt wysoka, wannę można wysunąć wgłąb łazienki, a powstała w ten sposób półka pomieści wszelkie niezbędne kosmetyki.

Jak dobrać kolorystkę do takiego wnętrza ?

Dobrym pomysłem jest postawienie na klasykę i sprawdzone rozwiązania połączone z nowoczesną nutą. Świetnie sprawdzi biel jako kolor bazowy. Białe błyszczące płytki będą odbijały światło dając złudzenie większej przestrzeni, co przy aranżacji poddasza jest bardzo pożądane. Drewniane dodatki ocieplą całość wizerunku i ładnie skomponują się z ewentualnymi elementami więźby dachowej, podkreślając cały charakter łazienki. Aby całość nie była zbyt sztampowa, na fragment ściany można dobrać płytki cegłopodobne.

W efekcie otrzymujemy nowoczesne, funkcjonalne, ale nie nudne wnętrze.

 

 

 

1

2

3

4

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress