Poukładać małą przestrzeń

Duży metraż łazienki daje spore możliwości aranżacyjne. Wyzwanie zaczyna się kiedy do zagospodarowania jest kilku-metrowe pomieszczenie, często bez dostępu dziennego światła, ograniczone skosami. Możliwości jest mało, a oczekiwania klienta wysokie. Z każdej sytuacji jest wyjście, a jeśli go nie ma – możemy je stworzyć. W każdym wnętrzu da się tak poukładać przestrzeń, że stanie się ono funkcjonalne, wygodne i przede wszystkim piękne. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług projektanta, który dysponuje szeregiem ciekawych i sprawdzonych rozwiązań, oraz ma w zanadrzu kilka sztuczek, za pomocą których wyczaruje idealne wnętrze.

Przede wszystkim trzeba zastanowić się w jaki sposób optymalnie wykorzystać powierzchnię. Dobrym pomysłem jest zagospodarowanie miejsca nad stelażem wc. Zabudowa tworząca ukryte szafki stworzy miejsce na środki czystości, kosmetyki czy zapas papieru toaletowego.  Jeżeli nie chcemy aby szafki rzucały się w oczy można stelaż obudować tym samym materiałem co fronty szafek – osiągniemy w ten sposób jednolitą powierzchnie dającą wrażenie prostoty i większej przestrzeni.  Pojemne szuflady, które zamontujemy pod umywalką doskonale pomieszczą szczotki, suszarkę, prostownicę i całą batalię niezbędnych kobiecie przyrządów  :) Wszyscy wiemy, że jest tego sporo..Bardzo dobrze sprawdzają się szafki ukryte za taflą lustra – w nich swoje miejsce znajdą szczoteczki do zębów, pasta, maszynka do golenia – czyli wszystko to, co niekoniecznie powinno być wystawione pod ocenę gości korzystających z łazienki. Świetnie sprawdza się również wysoka zabudowa pralki. Powstała w ten sposób przestrzeń idealnie nadaje się do przechowywania ręczników, zapasu proszku do prania kupionego w promocji.

Pojemne szuflady pod blatem umywalkowym pomieszczą wszystkie niezbędne sprzęty i kosmetyki. Półki nad wanną pełnią rolę nie tylko dekoracyjną, można na nich umieścić kosmetyki kąpielowe

Pojemne szuflady pod blatem umywalkowym pomieszczą wszystkie niezbędne sprzęty i kosmetyki. Półki nad wanną pełnią rolę nie tylko dekoracyjną, można na nich umieścić kosmetyki kąpielowe

Aby uzyskać wrażenie większej powierzchni, można sięgnąć po kilka trików. Umiejętne operowanie iluzją pozwala na osiągnięcie oszałamiających efektów.  W takiej sytuacji nieocenione są lustra – duże tafle oświetlone za pomocą ciekawych kinkietów lub podświetlone od tyłu listwą LED pięknie odbijają światło nadając łazience niepowtarzalnego charakteru. Fajnie sprawdzają się pionowe lustra na całej wysokości łazienki. Są nie tylko dekoracją, ale też pozwalają na obejrzenie całej sylwetki i ocenę wyglądu. Popularne stają się fototapety z motywem mostu, krajobrazu czy ulicy, które wizualnie oddalają ścianę, na której są zastosowane. Należy jednak pamiętać, że taka fototapeta mocno przyciąga wzrok więc wskazana jest oszczędność w pozostałych dekoracjach.

Miejsce nad zabudową wc zagospodarowano na zamknięte półki. Duże lustro podświetlone od tyłu listwą LED stanowi nie tylko doskonałą dekorację, ale też świetnie powiększa ciemne, małe wnętrze łazienki

Miejsce nad zabudową wc zagospodarowano na zamknięte półki. Duże lustro podświetlone od tyłu listwą LED stanowi nie tylko doskonałą dekorację, ale też świetnie powiększa ciemne, małe wnętrze łazienki

Jeśli jest taka możliwość, warto zastanowić się nad zastosowaniem odpływu liniowego montowanego w podłodze i zrezygnowania z tradycyjnego brodzika. Otrzymujemy wówczas jedną, niczym nie podzieloną powierzchnię podłogi. Dodając do tego kabinę ze szkła przejrzystego, zawierającą jak najmniejszą ilość profili i zawiasów, zyskujemy w łazience sporo przestrzeni. Jest to oczywiście przestrzeń pozorna, jednak w odbiorze wizualnym bardzo pożądana.  Dobrze sprawdzają się też przesuwne drzwi prysznicowe, ponieważ w swojej konstrukcji nie zabierają cennego miejsca. W miarę rozwoju technologii minimalizowana  jest ilość ram i profili i takie drzwi wyglądają coraz lżej i delikatniej.

a

W projekcie zastosowano kabinę typu Walk-In oraz zrezygnowano z brodzika na rzecz odpływu liniowego

Różnorodność dostępnych na rynku płytek daje ogromne możliwości aranżacyjne. Również w tej kwestii projektanci mają swoje sztuczki i stosują różne rozwiązania aby powiększyć wnętrze. Dobre efekty można uzyskać za pomocą jasnych błyszczących płytek. Jasne kolory, głównie biel, które pięknie odbijają światło dają również poczucie sterylności, czystości i przestrzeni. Ciekawy efekt można osiągnąć sięgając po płytki z trójwymiarowym wzorem. Tutaj znów kluczem jest światło – nierównomierna faktura załamuje promienie światła dając wrażenie głębi. Ponadto takie wzory są aktualnie bardzo modne  więc osiągniemy podwójną korzyść – łazienka będzie nie tylko większa ale też nowoczesna.

Uporządkowana i odpowiednio zagospodarowana przestrzeń pozwoli nam cieszyć się wygodną i funkcjonalną, ale przede wszystkim estetyczną łazienką. Każde wnętrze można zaprojektować tak, aby spełniało nasze oczekiwania i było przy tym optymalnie dopasowane do naszych potrzeb.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress