iSaloni 2014

iSaloni to targi designerskie w Mediolanie. Ale nie są to zwykłe targi, to spotkanie wybitnych osobowości pokazujących swoje prace.

Dla osób zainteresowanych to najwyższych lotów przeżycie estetyczne. To właśnie w Mediolanie wyznaczane są trendy dla całego świata i stamtąd mniejsi projektanci czerpią inspirację. Każdy, kto chce choć odrobinę być na bieżąco z nadchodzącą modą powinien mieć pojęcie o tym wydarzeniu.

Wracając do meritum – co niebawem wkroczy do naszych łazienek ?
Dominująca będzie natura i to w różnych aspektach. Przede wszystkim kształty – łagodne linie, delikatne zaokrąglenia, proste formy. W dal odchodzą kanciaste wykończenia, a ich miejsce zajmują pełne wdzięku i lekkości łuki. Widać to głownie wśród wanien, armatury oraz akcesoriów łazienkowych. Na zdjęciu wieszaki łazienkowe przypominające gałęzie firmy Novello.

fot. novello

fot. novello

 

 

 

 

 

 

 

Łazienka nie jest już traktowana jako odrębne pomieszczenie o konkretnym przeznaczeniu. Stała się elementem domu, niezwykle zintegrowanym pod wieloma względami. Przede wszystkim ma być przytulna. Nieodzownym elementem łazienek są dywaniki, książki i lampy stojące. Tak, to właśnie lampa podłogowa nadaje temu wnętrzu charakter nieco salonowy. Otula je ciepłym, nienachalnym światłem, dzięki czemu chwile tam spędzone pozwalają naładować baterie i odetchnąć. Nadal bardzo popularne jest użycie motywów drewnianych, nie tylko w płytkach, ale również w postaci akcesoriów i dodatków.

W wielkim stylu wraca kolor niebieski we wszystkich odcieniach – od głębokiego granatu po gołębi błękit. Granatowe płytki już niebawem zagoszczą w ofertach producentów.  Popularne stają się kolorowe dodatki, nie tylko jako dekoracja ale również pod postacią elementów armatury.

kludi bateria

fot. Kludi

Kontrastowe połączenia płytek dają efekt bajkowości przypominający Alicję z Krainy Czarów. Mocne barwy, wyraźna struktura płytek i trójwymiarowe efekty – to wszystko jeden z kierunków wystroju łazienek.  Z drugiej strony mamy złagodzony minimalizm, organiczny design i ekologię czyli łagodność i przytulność wnętrza oraz łazienkę jako element salonu.

Podsumowując – ma być wygodnie, ma być przytulnie, ma być bajkowo i ma być ekologicznie.

aparici

fot. Aparici

aparici2

fot. Aparici

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress