CYKL: NOWOŚCI I TRENDY – MISKI WC BEZKOŁNIERZOWE – DOBRE ROZWIĄZANIE CZY CHWYT MARKETINGOWY?

Jednym z hitów na rynku nowości łazienkowych są ceramiczne miski wiszące wc bez wewnętrznego kołnierza. O co chodzi? W tradycyjnych miskach wiszących, wewnątrz, dookoła całej miski było obrzeże, dzięki któremu woda rozprowadzała się i spłukiwała środek.

Od pewnego czasu producenci zmienili nieco wygląd ceramiki i kołnierz zniknął. Jak wiadomo to miejsce było najbardziej uciążliwe do czyszczenia. Zbierał się tam kamień i osady z wody, ale także zanieczyszczenia które powodowały powstawanie bakterii i przykrego zapachu. W nowym rozwiązaniu ilość zakamarków została zredukowana do minimum, dzięki czemu utrzymanie higieny w łazience jest dużo prostsze. Woda rozprowadzana jest za pomocą wgłębienia, które przebiega dookoła całej misy.
vitra-s50-wall-mounted-washdown-toilet-vitraflush-l-52-w-36-cm-white--vi-7740b003-0075_1
Vitra_Rimless_375
Dostęp do niego jest bardzo łatwy więc w razie potrzeby wystarczy tylko przetrzeć.
brak_ko_nierza_r_ka_i_szmatka
Miski bezkołnierzowe narodziły się w Japonii, jednak z powodzeniem zostały przyjęte w innych częściach świata, w tym w Europie. Wśród nowych technologii ta jest z całym powodzeniem bardzo ciekawym i praktycznym pomysłem.

- Miska ustępowa bez kołnierza wewnętrznego Villeroy & Boch – DirectFlush – wyznacza nowe standardy w zakresie higieny i rozwiązań proekologicznych. Konstrukcja miski utrudnia osadzanie się brudu i bakterii: wszystkie elementy są odkryte, łatwo dostępne, a strumień wody opłukuje całą misę. Zachowaniu czystości sprzyja również całkowicie szkliwione wnętrze miski – łatwiej i szybciej się je czyści. Ponadto, dzięki zastosowaniu systemu Aquareduct pojedyncze spłukanie wymaga zużycia tylko 3 lub 4,5 litra wody, czyli o prawie połowę mniej niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań – mówi Magdalena Usar, marketing manager, w firmie Villeroy & Boch Polska
vitra-fresh-tech

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress