Beton wkracza na salony !

Kiedyś ukrywany ze wstydem, dziś prezentowany z dumą, pełni funkcję epicentrum wnętrza. Przyjaciel architektów, wróg tradycjonalistów. O czym mowa?  Oczywiście o betonie architektonicznym. Ze względu na ogromne możliwości aranżacyjne, mnogość form i rozwiązań szybko zyskał sobie rzesze fanów ale także całkiem liczne grono przeciwników.

Beton to materiał niezwykle plastyczny i dzięki tej właściwości można z niego wykonać niemalże wszystko. Jest przy tym niezwykle trwały i niewymagający w pielęgnacji i użytkowaniu, co daje mu przewagę nad innymi materiałami wykończeniowymi.  Zaskakuje nas swoją kontrowersyjnością i potencjałem. Najczęściej widzimy go na ścianach lub posadzkach, jednak coraz odważniej wkracza w postaci mebli, blatów czy elementów dekoracyjnych. Prawidłowo zaimpregnowany z powodzeniem zdobił będzie ścianę pod prysznicem lub pełnił funkcję blatu roboczego w kuchni. Sofa lub fotel stworzone z betonowej ramy, wyściełane miękkimi poduchami w loftowym  wnętrzu będą stanowiły istny rarytas designerski. Donice świetnie sprawdzą się zarówno na tarasie jak w salonie czy holu. Świeczniki i misy będą rewelacyjnym dopełnieniem klimatu wnętrza.

Beton architektoniczny jest niezwykle wdzięcznym elementem  ponieważ idealnie komponuje się w wieloma popularnymi materiałami. Świetnie współgra ze światłem i szkłem, kolorami, tkaninami czy drewnem.  Można z niego wydobyć industrialny charakter łącząc ze metalem, lub zupełnie udomowić jego usposobienie za pomocą drewnianych wstawek bądź mebli.

W przypadku tego surowca możliwości są nieograniczone, tak samo jak nieograniczone są oczekiwania i marzenia klientów.

Aranżacja z wykorzystaniem betonu architektonicznego firmy Morgan & Möller. Salon w którym przeważają odcienie szarości przełamane kontrastowym musztardowym kolorem, oraz ocieplone drewnem. Na ścianie płyty betonowe przyklejane w wykończeniu z wżerami. Centralnym miejscem salonu jest betonowa sofa, której charakter podkreślają dodatki – lustrzany obraz na ścianie, szklany stolik i miękki, włochaty dywan jako kontrast dla „twardego, zimnego” betonu.

d10

 

W kuchni również dominuje betonowy minimalizm. Połączenie szarości na ścianach i podłodze z białymi, lakierowanymi frontami tworzy elegancką i minimalistyczną, a przy tym bardzo nowoczesną kuchnię. Dopełnieniem jest betonowy blat barku, a całość rozweselają kolorowe akcenty w postaci lamp wiszących i dekoracji. W tym projekcie widać, że beton nie jest przeznaczony wyłącznie do dużych pomieszczeń – w niewielkim wnętrzu także może się świetnie sprawdzić.

g

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress